PODSUMOWANIE OBOZU W HISZPANII

• autor: robert_m, 2015-07-13 21:50

Korzystając z wakacyjnego nastroju prezentujemy Państwu krótką relację z tegorocznego obozu sportowego w Hiszpanii. Jednocześnie dziękujemy wszystkim Osobom i Instytucjom, którzy wspomogli nasz Klub w organizacji tego przedsięwzięcia – Zawodnicy, Zarząd i Trenerzy MKS Victoria Świebodzice.

Nasza podróż przebiegała spokojnie, a odpowiednie wyposażenie autokaru powodowało, że nie mieliśmy powodów do narzekania na komfort jazdy.

Pierwszym przystankiem w drodze do Lloret de Mar była Wenecja. Miasto „na wodzie”, które wywarło na uczestnikach wyjazdu ogromne wrażenie. Kręte, wąskie uliczki przedzielone kanałami po których pływają gondole to niezapomniany obraz który pozostanie w naszych sercach na długi, długi czas.

Po przybyciu na miejsce – do Lloret de Mar, nastąpił czas na zakwaterowanie w hotelu Selvamar. Zmęczeniu podróżą towarzyszyła ekscytacja, nastrój wyczekiwania na rozpoczęcie prawdziwej piłkarskiej przygody.

Jakkolwiek głównym celem obozu był wypoczynek po zakończonym sezonie, to jednak nasi trenerzy zaplanowali przeprowadzenie treningów i udział naszych Zawodników w miejscowym turnieju piłkarskim. Nasi piłkarze, nie pierwszy już zresztą raz, mieli okazję zmierzyć się ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami, w tym przypadku reprezentującymi barwy CD Football Blanes. Z konieczności naszych juniorów wspomagali T. Borgoń i K. Kmieciak. Wyniki rozegranych spotkań prezentowaliśmy już poprzednio w naszym serwisie, więc w tym miejscu niejako z kronikarskiego obowiązku poprzestaniemy na stwierdzeniu, że nasi Trenerzy mieli okazję do sprawdzenia nowych wariantów gry z wymagającym przeciwnikiem. Wymaga również podkreślenia fakt, że w ramach prowadzonych zajęć, nasi młodzi Zawodnicy trenowali pod okiem szkoleniowców grup młodzieżowych triumfatora tegorocznego finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów – FC Barcelona. Nasi młodzi Zawodnicy zawitali również m.in. na słynny stadion Camp Nou w Barcelonie, który wywiera niezapomniane wrażenie. To prawdziwa „świątynia futbolu”, na murawie której jeszcze niedawno grały legendy piłki nożnej, w tym: Romario, Stoiczkow, Koeman, a obecnie w barwach Dumy Katalonii podziwiać można na żywo m.in. piłkarski geniusz Messiego, grę Neymara albo L. Suareza.

Całej naszej ekipie bardzo mocno dawały się we znaki iście afrykańskie upały, podczas których temperatura dochodziła w cieniu do + 45 stopni Celsjusza ! Nawet jak na hiszpański klimat, było to stanowczo zbyt wiele, dlatego też w ostatni dzień naszego pobytu w Hiszpanii udaliśmy się na całodniowy wypoczynek do Wodnego Centrum Rozrywki Water World. Zjeżdżalnie, baseny były ukojeniem dla naszych rozgrzanych ciał.

Tydzień pobytu na hiszpańskiej ziemi upłynął bardzo szybko i ponownie trzeba było wsiąść w autokar i obrać kierunek na Paryż. Miasto „zakochanych” wywarło na wszystkich uczestnikach wyjazdu równie duże wrażenie jak Wenecja. Wjazd na Wieżę Eiffla, zwiedzanie Luwru, Łuku Triumfalnego jak również Pól Elizejskich to niezapomniane chwile dla naszych młodych zawodniczek i zawodników, którym dane było uczestniczyć w tym wspaniałym wyjeździe.

Do Polski wracaliśmy z uzasadnionym przekonaniem o dobrze wykorzystanym czasie nie tylko na trening i gry kontrolne, ale przede wszystkim wypoczynek. Liczymy na to, że wrócimy tam za rok ! W tym miejscu słowa serdecznego podziękowania kierujemy na ręce organizatora naszego wyjazdu Biura Turystycznego BK Turismo, które zapewniło nam moc wrażeń na cały nadchodzący sezon 2015/2016.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.